BDDK En Az Lise Mezunu Kadrolu Şoför Alımı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre en az lise mezunu adaylar arasından kadrolu 5 şoför alımı yapılıyor. Başvuru şekli ve şartları sunulmuştur.

   3740 16.03.2019
BDDK Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 15 Mart 2019 tarihinde resmi kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Edinilen bilgiye göre toplam en az lise mezunu adaylar arasından kadrolu 5 şoför alımı yapılıyor.

Başvuracak adaylar arasından 50 kişi uygulama sınavına tabi olacaktır. Başvuru şekli; 20 Mart ile 29 Mart 2019 tarihleri arasında kurumun resmi internet sitesinden çevrimiçi başvuru formu doldurularak yapılacak.

Adaylar sözlü sınava tabi tutulacak olup belirlenen konular şöyle sıralandı. Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği (50 puan), Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü (20 puan), Genel yetenek ve genel kültürü (10 puan), Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan), Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan) olacak. En az 70 puan alanlar başarılı sayılacak.

5 Şoför alımı için: En az lise veya dengi okul mezunu olmak Son başvuru itibarıyla (B) sınıfı sürücü belgesine en az (5) yıldır sahip olmak. Adayların en az KPSS 70 puana sahip olması gereklidir.

BDDK 5 kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: BDDK En Az Lise Mezunu Kadrolu 5 Şoför Alımı

Sosyal Medyada KpssRehber