Bakan Soylu'dan POMEM 10 Bin Polis Alımı Açıklaması! Polis Alımının Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 10 bin polis alımı yapılacak. Bakan Soylu katıldığı canlı yayında polis alımı için net tarihi duyurdu...

   7701 02.05.2019
Milyonlarca polis adayı yeni polis alımının ne zaman yapılacağını merak ederken, Polis alımıyla alakalı süreç hakkında Bakan Soylu açıklama yaptı.

10 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında ise 10 bin polis alımı yapılacağını sözlerine ekledi ve konu hakkında yaptığı değerlendirmelerde;

Hem de 13 bin polis vereceğiz. Söz verdim, bunun 3 binini trafiğe vereceğiz bunun 10 binini de Trakya bölgesine de biraz cömert davranacağız.

Onlar bugüne kadar sabrettiler, ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız.

 

Oradan da göndereceğiz. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var." dedi.

EYLÜL AYINDA DUYURU YAYIMLANACAK VE ALIMLAR BAŞLAYACAK

Bakan Soylu'nun açıklamasından yola çıkarak; Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı 2019 yılı Eylül ayında 10 bin polis alımı için duyuru yayımlayacak ve merakla beklenen polis alımı için süreç resmen başlamış olacak.

3 BİN KADIN POLİS ALIM SONUCU AÇIKLANDI MI?

 

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 81 il güven masalarında görevlendirmek üzere 3 bin kadın polis alımı için başvurular alınmıştı ve 8-22 Nisan 2019 tarihleri arasında alınan başvuruların sonuçları ise; "www.pa.edu.tr" üzerinden açıklanacak.

Kamu Personeli

Sosyal Medyada KpssRehber