Bakan Selçuk: 2 Buçuk Milyon İstihdam Sözünü Gerçekleştireceğiz

Ak Parti 2 Buçuk Milyon İstihdam Sözünü Gerçekleştireceğiz. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2019’un ilk iki ayında İŞKUR üzerinden işe yerleştirme oranlarının geçen seneye göre %10 oranında arttığını ifade etti.

   756 16.03.2019
Ak Parti 2,5 Milyon İstihdam Sözünü Gerçekleştireceğiz. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2018 yılı İŞKUR verileri ile 2019’un ilk iki ayına ait verileri kıyasladı.

Bakan Selçuk, geçtiğimiz yıla göre İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirmelerin %10 oranında arttığını ifade etti. 2019 yılı sonu itibariyle 2,5 milyon kişiyi istihdam edeceklerine dair verdikleri sözü de yerine getireceklerini aktardı.

Bakan Selçuk Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB aracılığıyla yürütülen istihdam seferberliği kapsamında İstanbul’dan bir milyon istihdam sözü aldıklarını ifade etti.

Tüm Türkiye genelinde ise 2,5 milyon kişinin istihdam edilmesi için söz alındı. Bakan Selçuk verilen bu söz doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini ve sözün gerçekleşmesi konusunda umutlu olduklarını aktardı.

Bakan Selçuk, işverene verilen desteğe ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Bu desteğe göre Nisan ayına kadar istihdam edilecek her yeni personelin ücreti ve primleri devlet tarafından karşılanacak.

Ayrıca 3 aylık sürenin ardından 9 ay boyunca da prim desteği devam edecek. Bu sayede çalışanların işverene olan yükü daha da azalmış olacak. Bu teşvikler ile birlikte 2,5 milyon kişilik istihdam sözü de yerine getirilmiş olacaktır.

Kaynak: AK PARTİ 2 Buçuk Milyon İstihdam Sözünü Gerçekleştireceğiz

Sosyal Medyada KpssRehber