Astsubay ve Subay Alımı Başvurular 17 Mayıs’ta Bitiyor

Astsubay alımı ve Subay alımı olarak bilinen Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı başvurularında sona gelinerek 17 Mayıs kayıt için son gün olarak ilan edilmiştir.

   2658 15.05.2019
Astsubay ve Subay alımı niteliğinde olan Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı kayıt başvuruları 17 Mayıs 2019 tarihinde sona erecektir. MSÜ bitiminde astsubay ve subay olarak Hava, Deniz, Kara ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına dağıtım yapılmaktadır.

Okullar şöyle sıralandı. Hava Harp Okulu, Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu ve Sahil Güvenlik okulu olarak adlandırılmıştır. Öğrenciler kayıt yaptırırken tercihlerini puan durumlarına göre yapmaları önem arz etmektedir.

Sadece 1 istisna bulunmaktadır. Hava Harp Okulunu tercih edecek adaylar ilk sıraya koymak zorunluluğu bulunuyor. 2 ci veya 3 cü tercih olarak yazanlar Hava Harp Okuluna başvurusu alınmayacaktır.

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu (Bando MYO)’nu tercih edecek adayların dikkatine! Bando MYO tercih eden adaylar (sırası önemli değil sadece tercihlerin arasında olması önemlidir.) mülakat aşamasını müteakip Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına alınacaktır. Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, teori ve çalgı performansı olmak üzere iki ana bölümden oluşacaktır.

Adaylar ÖSYM üzerinden tercih işlemlerini veya E-devlet üzerinden giriş yaparak kayıt oluşturmaları gerekmektir.

Kaynak: Astsubay ve Subay Alımı MSÜ Başvuruları 17 Mayıs’ta Bitiyor

Sosyal Medyada KpssRehber