Almanya 10 Bin İşçi Alımı Meslek Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

Almanya 10 bin işçi alımı için görüşmeler yaparak meslek alanlarında başvuruları almaya başladı. Meslek durumuna göre ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu olarak başvuru nasıl yapılabilinir.

   2053 02.05.2019
Almanya işçi alımı entegre meslek grupları yayınlanmasının ardından 10 bin işçi alımı meslek başvurularını toplamaya başladı. Başvuru yapacak adaylar için yöntem yazılmıştır. Almanya işçi alımına başvuru nasıl yapılır.

10 bin işçi alımı için OBM üzerinden yapılan duyuru ile online başvuru yapılamayacağı ilan edilmiştir. Adaylar başvurularını CV yöntemi ile randevu talep ederek şahsen görüşme yöntemi ile sonuçlandırılacaktır. Randevu almak için e-mail adresi aşağıda verilmiştir.

Başvurularda asla ücret talep edilmemektedir. Site dışında hiçbir yerde başvuru yoktur. Alanınız dışında veya birden fazla alanda başvuru yapmanız halinde başvurunuz geçersiz sayılabilir. Ofiste sadece randevu ile görüşme kabul edilmektedir.

Randevu talebi için; Görüşmek istediğiniz konuyu kısaca belirtiniz. Sizin ile iletişim kurabilmek için (ad ve soyadınızı, mail adresinizi, mobil telefon numaranızı yazarsanız) en kısa sürede insan kaynakları uzmanlar tarafından dönüş yapılacaktır.

NOT; İŞKUR üzerinden yurtdışı başvuruları yapılabilir. İstihdam programı kapsamında başvuru iş kurumu kendisi aracı firma olmadan toplayabiliyor. OBM üzerinden başvuru yapacaklar yine iş kurumu üzerinden işlemler yapılmaktadır.

Almanya OBM açıklaması için tıklayın.

Kaynak: Almanya 10 Bin İşçi Alımı Meslek Başvuruları Nasıl Yapılıyor

Sosyal Medyada KpssRehber