Adalet Bakanlığı ve CTE 15 Bin Personel Alımı İlanları Yayımlanıyor

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül personel alımları hakkında beklenen açıklamayı yaptı. Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için personel alımı ilanlarının yakında yayımlanacağını belirtti. Eylül'de duyurulan alımlar başlıyor.

   5586 01.03.2019
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül müjdeyi verdi. Eylül 2018'de kontenjan detayı verilen ve 15 bin personel alımı yapılacağı belirtilen Bakanlık ile CTE personel alımları için ilanların yayımlanacağını belirtti.

Birçok kamu kurum ve kuruluşu özellikle Mart 2019'da personel alımlarını yapmaya başlıyor. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için personel alımı ilanları çok yakında aynı şekilde yayımlanacak.

Adalet Bakanlığında özellikle adliye personeli alımları ile Ceza ve Tekvifevlerinde CTE personel alımı için ilanların Mart ayı itibarıyla yayımlanması bekleniyor. My Memur olarak gerek atama sürecini, gerek sınav sürecini gerekse yeni alımlara dair başvuru süreçlerini takip etmekte ve sizleri bilgilendirmekteyiz.

EN ÇOK KONTENJAN İKM ALIMI VE ZABIT KATİBİ ALIMI

Adalet Bakanlığında özellikle adliye personeli olarak zabıt katipliği ile CTE’de İnfaz ve Koruma Memurluğu alımı (Gardiyan alımı) için kontenjan ayrılacak. 15 bin personel alımının tamamı yapılır mı bilinmez ama yine yüksek bir kadroya alım Mart ayı içerisinde olacaktır.

Son atamadaki kontenjan durumları şu şekildeydi:

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BRANŞLARI VE KONTENJANLARI (2018)

Adli ve İdari yargı için 4 bin 771 sözleşmeli zabıt kâtibi, 527 sözleşmeli mübaşir, 27 sözleşmeli şoför, 99 sözleşmeli teknisyen ve 69 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 5 bin 493 personel alımı yapıldı.

2018 YILI CTE PERSONEL ALIMI BRANŞLARI VE KONTENJANLARI  (2018)

6 bin 681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7 bin 467 personel alımı yapıldı.

Son alımda Adalet Bakanlığına 5 bin 493, CTE’ye de 7 bin 467 personel alımı yapıldı. Yeni başlayacak alımlarda bu sayıların da üzerinde alım yapılmasını bekliyoruz.

2019 Yılı Adalet ve CTE Personel Alımları Branşları Şu Şekilde Olacak:

Zabıt Kâtibi, Mübaşir, Teknisyen, İnfaz ve Koruma Memuru İKM , Büro Personeli (Ceza İnfaz Kurumu Kâtibi), Diğer Sağlık Personeli (Sağlık Memuru),  Teknisyen, Destek Personeli (Şoför),  Destek Personeli (Aşçı), Destek Personeli (Kaloriferci), Avukat, İstatistikçi, Şoför, Hizmetli, Psikolog ve Sosyal Çalışmacı, İcra Kâtibi.

Kaynak: Bakan Gül Açıkladı! CTE 15 Bin Personel Alımı İlanları Yayımlanıyor: 15000 Personel Alınacak!

Sosyal Medyada KpssRehber