Adalet Bakanlığı 17 Bin İKM, Katip, Mübaşir, Memur Personel Alımı Gündemde!

Adalet Bakanlığı tarafından 2019 yılı içerisinde 17 bin personel alımı yapılması gündemde. Bu ilan sürecinde katip, mübaşir, ikm, memur kadroları üzerinden alımların gerçekleştirileceği düşünülmektedir...

   4005 12.04.2019
Adalet Bakanlığı memur alımı bekleyen adaylar, seslerini sosyal medya platformlarından duyurmaya çalışıyorlar. 2019 yılı için Adalet Bakanlığı bünyesine, farklı kadrolar üzerinden memur personel alımlarının düşünüldüğü de zaten daha önce yapılan açıklamalarla netliğe kavuşmuştur. Daha önce yapılan açıklamada, Adalet Bakanlığı bünyesine yapılacak alımların sinyali verilmişti. Bu noktada 2019 yılı için 17 bin personel alımının yapılabileceği ifadeleri adaylar ve ilan bekleyen çok sayıda vatandaş tarafından kullanılmakta, daha önceki alımlar örnek gösterilmektedir. Bakan tarafından yapılan açıklamalarda ise 10 bin CTE personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti.

CANLI YAYINDA SÖYLEDİ

CNN Turk Hafta Sonu programına katılan Bakan Gül, müjdeli haberi vermişti. Bu ilanlarda mübaşir, ikm, katip, tesisatçı, şoför, kaynakçı, aşçı gibi kadrolar üzerinden memur alımlarının sinyallerini vermişti. Daha önceki ilanlardan yola çıkarak burada çok sayıda kadronun İKM, mübaşir, katip kadrolarına yönelik olarak dağıtılacağı düşünülmekte, ancak hatrı sayılır düzeyde diğer kadrolardan da alımların olacağı tahmin edilmektedir.

 

İLAN VE KADRO SAYISI BEKLENTİSİ

 

Yüz binlerce aday tarafından beklenen Adalet Bakanlığı memur alımları için kesinleşen 10 bin CTE personeli kadrosuna ek olarak, doğrudan Adalet Bakanlığı bünyesine de 7 bin civarında personel alımı olabileceği yönünde kanı bulunmaktadır. Sosyal medya platformları üzerinden isteklerini, bu konudaki beklentilerini ileten adayların taleplerinden yola çıkarak bunları ifade etmek mümkündür. 

Kaynak: www.isinolsa.com

Sosyal Medyada KpssRehber