Adalet Bakanlığı 11 Bin Personel CTE Gardiyan Alımı 2019

Adalet Bakanlığı 2019 yılında da personel alımlarına devam edecek. 11 bin personel (Gardiyan) alımı yapılacağı duyumları alınmıştır. CTE Genel Müdürü açıklama yaptı. 10.000 personel alım tarihi ne zaman yapılacak.

   5954 25.05.2019
Adalet Bakanlığı’ndan Açıklama; Adalet Bakanlığı Ceza Tevkif Evleri (CTE) Genel Müdür Şaban Yılmaz açıklama yaptı. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda önemli açıklamalar yaparak 11 bin gardiyan alımı 2019 için pek çok kişinin beklediği haberi verdi. Daha önceki yıllarda da alımların yapıldığını bildiren Müdür Şaban Yılmaz, 2019 yılı için 11.000 personel alımının yapılmasını beklediğini bildirdi.

Müdür Şaban Yılmaz şu sözler ile açıkladı. "2019 yılı içinde 11 bin personel alımı yapmayı planlıyoruz. Bütün cezaevinde kamera takip sistemi ile merkezden de takip edilebiliyoruz. Manevi rehberlik anlamında da önemli hizmetler yapılıyor. Kanunların izin verdiği ölçüde Diyanet İşleri Başkanlığı ve diğer gayrimüslim dini cemaatlerden de destek alarak bu hizmetleri yapıyoruz. Ceza infaz kurumlarına giren herkesle uzmanlarımız görüşüyor. Kişiye özgü olarak eğitim programları planlanıyoruz. 3 bin civarındaki çocuğumuzu hassas gruplar arasında değerlendiriyoruz.’’

Adalet Bakanlığı Personel Başvuru Şartları Nedir? Alımların gerçekleşmesi için resmi ilanların yayınlanmasından sonra, personel başvuruları yapılacak. TC vatandaşı olmak, KPSS şartını sağlamak, mesleki yeterlilik, engel durumunun olmaması gibi pek çok husus şart olacak. 2019 Adalet Bakanlığı başvuru şartları açıklaması yapıldığında, şartları inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kaynak: Adalet Bakanlığı 11 Bin Personel CTE Gardiyan Alımı 2019

Sosyal Medyada KpssRehber