9 Gün Tatil Edildi - Karar Cumhurbaşkanı İmzasıyla Yayımlandı

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren karar daha Ramazan ayına girmeden açıklandı. Herkesin merak ettiği Ramazan Bayramı kaç gün tatil olacak sorusu cevap buldu.

   5141 19.04.2019
Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte herkesin merak ettiği Ramazan Bayramı kaç gün olacak sorusu cevap buldu.

Bu yıl Pazartesi arefe günü olması nedeniyle yarım gün ve cuma tam gün çalışması gereken personeller için izin verilecek mi? soruları gündeme gelmişti.

Cumhurbaşkanlığı 'nca yayımlanan genelgede 2019 Ramazan Bayramı tatili tüm kamu çalışanları için birleştirilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarda personelin idari izinli sayılacağı belirtilmiştir.

3 Haziran 2019 bayram arefesi olduğu ayrıca 6 Haziran Perşembe günü Bayramın bitimiyle birlikte 7 Haziran 2019 Cuma günü kamu kurum ve kuruluşlarda mesai bulunmaktadır. Ancak Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen Ramazan Bayramı mesajından 3 Haziran 2019 arefe günü 7 Haziran cuma günü bağlanarak bayram tatili 9 güne çıkartılmıştır.

Ramazan Bayramı 9 gün olması münasebetiyle kamu kurum ve kuruluşlarda asgari personel bulundurması zorunludur. işlerin aksamaması için kurum Amirlerinin gerekli tedbirleri alarak bayram tatiline çıkmalarını bildirilmiştir.

Tatil planı düşünen kamu kurum ve kuruluşlardaki memur ve işçiler ayrıca öğrenciler Ramazan Bayramı münasebetiyle 9 günlük tatil planını bu çerçevede yapabilmeleri sağlanmıştır.

Kaynak: 9 Gün Tatil Edildi Karar Cumhurbaşkanı İmzasıyla Yayımlandı

Sosyal Medyada KpssRehber