51 Memur Alımı Yapılacak Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

Yayınlanan ilan ile 51 memur alımı başvuruları alınmaya başlanmıştı. Bu alıma başvuracaklar 29 Mart 2019 tarihi bitmeden yapmaları gerekmektedir. Adaylar hangi yolu izleyerek başvuru yapacak.

   2345 25.03.2019
Şubat ayı içerisinde yayınlanan ilan ile 51 memur alımı yapılacağı duyurulmuş ve başvurular toplanmaya başlanmıştır. Başvurusu alınmaya başlayan ilanda 29 Mart 2019 bitimine kadar yapılması gerekmektedir. Alım askeri sivil memur olarak gerçekleşecektir.

Askeri alımlar olarak memur alımı kategori olarak ilan edilen alımlar için şartlar; askerlik durumu ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1989 sonrası doğumlu olmak).

Başvurular 29 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Genel Ağ haricinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar e-devlet üzerinden başvurularını online olarak 29 Mart 2019 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Adaylara ayrıca bildirim yapılmayacak olup tamamını MSB personel temin sayfasında bulacaklardır.

Genelkurmay Başkanlığı 51 memur alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: 51 Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılıyor

Sosyal Medyada KpssRehber