5 Şehir İçin Binlerce TYP Personeli Alımı Yapılıyor

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanları ile 2019 Ocak ayının ilk haftasında 5 farklı şehir için çok sayıda TYP Personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

   762 07.01.2019
 
Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan Toplum Yararına Program (TYP) personel alımlarında güncelleme yapıldı. Bu kapsamda İŞKUR aracılığıyla Muğla, Gaziantep, Tunceli, Sivas ve Hakkari'de işçi alımları yapılacak. 

Bu şehirlerde bulunan kamu kurumlarına yapılacak olan alımlara dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Muğla, Gaziantep, Tunceli, Sivas ve Hakkari'de bulunan belediye başkanlıkları, valilikler, kaymakamlıklar, il orman müdürlükleri, müftülükler, adliyeler ve bu tür kurumlar gibi kurumlara Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapılacağı açıklandı. 

Yayımlanan ilanlarda alımların MEB bakım onarım ve temizlik, Kamusal altyapının yenilenmesi, Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri kadrolarına yapılacağı açıklandı. 


 


TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURU

İlan edilen kadrolara ilgili devlet kurumları tarafından yayımlanan TYP ilanlarına aşağıda yer alan şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

BAŞVURULAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına adaylar iki şekilde başvuru yapabilirler. Adaylar birinci yöntem olarak şahsen başvuru yöntemini seçebilirler. Bu kapsamda adayların, İŞKUR İl ve İlçe Müdürlüklerine giderek başvuruda bulunmaları gerekiyor. İkinci yöntem ise adayların internet üzerinden elektronik olarak başvuru yapmaları. 

İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ (Tıklayın açılan sayfada hiçbir şey yazmadan Ara butonuna basın)

Sosyal Medyada KpssRehber