300 Bin Sözleşmeli Personele Kadro Verilecek ! İlk Adım Atıldı

Kamu Sen tarafından sözleşmelilere kadro verilmesi ve bu personelin sorunlarına dikkat çekmek için yeni bir çıkış yapıldı. Bu çıkış ile 300 bin sözleşmeli personele kadro verilmesi kapsamında ilk adım atılmış oldu.

   4853 22.02.2019
Kamu-Sen sözleşmelilere kadro verilmesi ve bu personelin sorunlarına dikkat çekmek için bugün yeni bir çıkış yaptı. Konu ile iligli olarak Kamu Sen kadro taleplerini bu akşam Türkiye gündemine getirecekler. 

Sözleşmelilere kadro verilmesi için Türkiye Kamu-Sen tarafından sosyal medya Twitter üzerinden etiket çalışması yapılacak. Bu etiket çalışması kapsamında bir kez daha güvencesiz sözleşmeli çalışanların sorunlarına dikkat çekilecek ve kadro talebi Türkiye geneline taşınacak.  

Konu ile ilgili olarak Kamu Sen tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada "21.02.2019 Perşembe akşamı saat 20:00’da, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin atacağı ilk tweetle başlayacak olan gündem çalışmamıza bütün sözleşmeli personelin tweetleri ile destek olmasını bekliyoruz." ifadelerine yer verildi. 

ÖNDER KAHVECİ AÇIKLAMA YAPTI

 

Türkiye Kamu Sen tarafından yapılacak olan etiket çalışması hakkında Önder Kahveci de bir açıklama yaptı. Kahveci yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sözleşmeli personel kadroya geçene kadar mücadelemiz her platformda sürecek, Türkiye Kamu-Sen bu işin bayraktarlığını üstlenecektir.

Bu nedenle 21 Şubat Perşembe akşamı yapacağımız gündem çalışmasına tüm sözleşmeli personelin ve konu hakkında duyarlılık sahibi olan tüm vatandaşlarımızın katılımını bekliyoruz.

İnanıyorum ki, yarın Türkiye gündemini sarsacağız, sözleşmeliye kadro müjdesini en kısa zamanda alacağız"

KamuPersoneli.net

Sosyal Medyada KpssRehber