25. Dönem POMEM PMYO Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? Polis Alımı Yaş Şartı Değişecek mi?

Bakan Soylu bugün 25. Dönem POMEM PMYO Polis Alımı hakkında yapılan soruları yanıtladı. Polis Alımı ne zaman yapılacak sorunu yanıtlayan Soylu, 25. dönem POMEM kapsamında ise 10 bin polis alımı yapılacağını ifade ederek; "Geçtiğimiz aylarda 15 bin polis alımı yapıldı, şimdi 3 bin polis için başvuruları aldık, Eylül ayında 10 bin yeni polis alacağız." ifadelerinde bulundu. Bakan Soylu, Polis Alımı yaş şartı, KPSS şartı ve renk körlüğü hakkında ki soruları da yanıtladı.. İşte Bakan Soylu'nun 25. Dönem POMEM PMYO Polis Alımı ile ilgili yaptığı açıklamalar..

   11315 29.05.2019
İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, dün katıldığı bir programda, 25. dönem polis alımları ile ilgili sorulan soruları yanıtladı. 10 Bin polis alımı ile ilgili ne zaman yapılacak sorusunu yanıtlayan Bakan Soylu 2019 Eylül ayını işaret etti. Bakan Soylu 25. Dönem POMEM PMYOPolis Alımı hakkında ki sorulara ''"Geçtiğimiz aylarda 15 bin polis alımı yapıldı, şimdi 3 bin polis için başvuruları aldık, Eylül ayında 10 bin yeni polis alacağız." sözleri ile ifade etti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önlisans polis alımı ve önlisans polis alımında KPSS şartına yönelik olarak; "KPSS Önlisans üzerinden polis alımı yapılmıyordu. Biz bu dönem içerisinde önlisans alımlarını da getirdik. Çünkü; önlisans üzerinden polis almamak büyük bir haksızlıktı. Buraya 70 puan barajını getirdik. Ancak ben 70 puandan daha az alan daha kötü polis olur diyemem. Yine de çok fazla başvuru olduğu için bir eleme kriteri sunmamız gerekiyordu. Bu kriterlerden de 70 puan barajını tercih ettik. Bu 50'ye, 55'e de düşebilir. Ancak böyle bir durumda bizim eleme kriterlerimiz daha uzun süreçleri kapsayacak. Bakın, biz şuanda 4 ayda polis yetiştiriyoruz. Ancak ileride bunu da 6 ay ve sonrasında 8 aya çıkartmak istiyoruz. Dolayısıyla ilerideki günlerde 60-65 dolaylarına düşmesi konusunda değerlendirebiliriz." dedi.

POMEM POLİS ALIMINDA YAŞ ŞARTI DEĞİŞECEK Mİ?

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis alımı yaş şartı hakkında 32 yaş ve diğer yaş şartı düzenlemelerine yönelik açıklamasında; "Şöyle söyleyeyim. Ben bu konuda bir söz vermiştim ve sözümü yerine getirdim. 31 Aralık'tı bunu 1 Ocak 'a çıkarır mısınız dediler. Biz Ocak'ı getirdik. 1 dönem daha kazanmış oldular. '' dedi.

 

POLİS ALIMINDA RENK KÖRLÜĞÜ KALDIRILACAK MI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, POMEM polis alımlarında renk körlüğü hakkında ise; "Polis alımında renk körlüğü meselesi ile ilgili birçok talep geliyor. Bu talepleri arkadaşlarımıza ilettik. Bu konu üzerinde çalışmalar devam ediyor. Çalışmalarımızı yapalım. Yaptıktan sonra bu konu ile ilgili açıklamayı yapacağız." dedi.

25. DÖNEM POMEM PMYO POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25. dönem POMEM kapsamında ise 10 bin polis alımı yapılacağını ifade ederek; "Geçtiğimiz aylarda 15 bin polis alımı yapıldı, şimdi 3 bin polis için başvuruları aldık, Eylül ayında 10 bin yeni polis alacağız." ifadelerinde bulundu.

www.kamupersoneli.net

Sosyal Medyada KpssRehber