2018-2019 Astsubay ve Subay Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

2018-2019 Astsubay ve Subay Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı MSB Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına muvazzaf astsubay alımı başvurusu nasıl yapılacak? TSK astsubay alımı başvuruları ve diğer tüm detaylar. Kaynak: MSB, 2018 Yılı Astsubay Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır

   1180 13.11.2018

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) dış kaynaktan muvazzaf ast subay adayı temini başvuru kılavuzu kapsamında geçtiğimiz hafta yayımlanan MSB astsubay alımları için başvuru süreci 22 Kasım'a kadar devam edecek. Astsubay alımına başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki aşamaları dikkatlice okuyarak başvurularını yapmaları gerekiyor.

Milli Savunma Bakanlığı MSB astsubay alımları için başvuru nasıl ve ne zaman yapılacak? Adaylar ön başvurularını 22 Kasım 2018 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, MSB Personel temin internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta ile, dilekçe ile veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar MSB personel temin internet sitesine girdikten sonra e-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazı ile ilerleyerek tüm adımları tamamladıktan sonra Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapacaktır.

Astsubay alımı için adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir. Tercihlerim sayfasında yer alan tercihler adayın kayıtlı tercihleri olup ayrıca bir kaydetme işlemi yapmayacaktır. Adayların TC Kimlik Numaraları Aday Numarası olarak kullanılacaktır.

Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde TC Kimlik Numarası kullanılacaktır. Adaylar bilgilerini ve tercihlerini son müracaat tarihinin bitimine kadar güncelleyebilecektir.

KPSS puanı ile ilgili detay! 2017 ve 2018 yılı KPSS’den sadece 2018 yılı KPSS’ye katılmış olanların KPSSP93 puanları başvuru aşamasında görüntülenemeyeceğinden, adayların başvuru işlemleri KPSSP93 puanı olmaksızın yapılacak, ön başvuruyu müteakip 2018 yılı KPSSP93 puanları MSB tarafından temin edilecek, 2016 yılı ve öncesi KPSSP93 puanları dikkate alınmayacaktır.

2017 ve 2018 yılı KPSSP3’den her ikisine de katılmış olanların en yüksek olan puanı değerlendirmeye alınacaktır.

Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına Astsubay alımı başvurusu! Adaylar mutlaka en az bir Kuvvet Komutanlığını (üç kuvvet komutanlığını da tercih edebilir) tercih edecekler, birden fazla Kuvvet Komutanlığını tercih eden adayların, Kuvvet Komutanlığı tercihleri sırasız (önceliksiz) olacaktır.

Kuvvet Komutanlığı tercihini yapan adaylar, mezun olduğu lisans programına göre tercih ettiği her Kuvvet K.lığı için, öncelikli (sıralama şeklinde) “en fazla yedi” sınıf tercihi yapabilecektir.

Kaynak okul programına göre yediden az sınıfı tercih edebilen adaylar için tercih hakkı, tercih edebildiği sınıf sayısı kadar olacaktır.

En fazla yedi sınıf tercihine ilave olarak istekli olan adaylara “Yaptığım tercihlerime göre sınıflandırılamamam durumunda idare tarafından, bu kılavuzda belirtilen kaynak okul programlarına ve kontenjanlara uygun olarak diğer sınıflara yapılacak sınıflandırmayı kabul ediyorum.” beyanını içeren “İdare Tasarrufu” tercih hakkı verilecektir.

Sınav aşamalarını müteakip sağlık raporu kriterleri Muharip veya Yardımcı sınıflar için farklı olacağından, tercihler yapılırken azami dikkatli davranılması adayın lehine olacaktır. (Örneğin sadece yardımcı sınıflar için astsubay olur kararlı raporu olan adayların muharip sınıflar için yapmış oldukları tercihler dikkate alınmayacaktır) Başvuru aşamasında yapılan tercihler daha sonra değiştirilemeyecek, tercih değiştirme ve/veya güncelleme talepleri dikkate alınmayacaktır.

Başvurusu kabul edilen adayların açıklanmasının ardından asıl başvurular; başvurusu kabul edilen adayların Evrak Kontrol aşamasına gelmeleri ile yapılmış sayılacaktır. MSB astsubay alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Sosyal Medyada KpssRehber