Lise mezunları Hangi Kadrolara Kpss'de Kaç Puanla Atanır?

Lise mezunları Hangi Kadrolara Kpss'de Kaç Puanla Atanır?

Kpss Rehber olarak Kpss Lise mezunlarının en çok hangi kadrolara hangi ünvanla atandıklarını araştırdık ve atamaların çoğunluğunun aşağıda listelediğimiz kadrolara gerçekleştiğini gördük.

   3292 01.11.2018

2012/1 Haziran atamalarında Ortaöğretim lise mezunlarına ayrılan kontenjan sayısı 2 bin 874 
Bu kadrolar genel olarak aşağıdaki alanlarla sınırlıdır.

Önlisans Mezunlarının Kpss puanıyla genellikle Kpss P94 Puanıyla alım yapılan 2001 kodlu kadrolara olduğunu görüyoruz. P94 Puanıyla yapılan son atamalarda genellikle atamaların 90 - 95 arasında gerçekleştiğini ve taban puanın 87,4'e düştüğünü görüyoruz. Kpss Rehber olarak bu atamalarda P94 taban puanın 90-95 arasında olmasını bekliyoruz. Kadroların %90'ınınsa 95 puanın üzerinde puanla kapanmasını bekliyoruz.

Yukarıdaki bahsedilen puanlarla ilgili beklentiler, genel olarak tüm önlisans bölümleri için geçerli olup, kamunun özellikle ihtiyaç duyduğu Sağlık, TSK, Teknik Eleman ve Diyanet kadrolarında çok daha düşük puanlarla atama yapılabilir. Tüm atama ve memur alımlarını Kpss Rehber'den takip edebilirsiniz.

Son Atmalardaki P94 Taban Puanları için Tıklayınız


 KPSS Rehber Lise Adaylarının Atanabileceği kurum ve pozisyonları düzenledi:


-Orman Muhafaza Memuru

-Teknisyen (Metal İşleri, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Diş Protez, Lise Dengi Okulların Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği, Bilgisayar Donanım, Bilgisayar Yazılım, Bilgi İşlem, Bilgisayar, Makine, Tesviye, Metal İşleri, Matbaa, Matbaacılık, Ofset Baskı, Ofset Baskı Serigrafi, Aağaç İşleri, Mobilya, Mobilya ve Dekarasyon, Makine Ressamlığı, Bölümü mezunu olmak, Meslek Lisesi ve Teknik Lise Mezunu olmak)                          

-Veteriner Sağlık Teknisyeni (Hayvan Sağlık Memuru, Veteriner Sağlık-Sağlık Teknisyenleri, Lise ve Dengi Okulların Veteriner Sağlık Teknisyenliği Bölümü)

-Sağlık Memuru

-Laborant (Laborant meslek lisesi)

-Sağlık Teknisyeni (Lise ve Dengi Okulların Acil Tıp Teknisyenliği)

-Sağlık Teknisyen Yardımcısı

-Hizmetli

-Şoför

-İnfaz Koruma Memuru

-Zabıt katibi            

-Hemşire         

-Memur                   

-V.H.K.İ.                  

-Bilgisayar İşlt.         

-Çocuk Eğiticisi

-Koruma Güv. Gör

-Bekçi                      

Sosyal Medyada KpssRehber