Sağlık Bakanlığı 2018 Yılında 55 Bin Memur Alacak İşte Pozisyonları ve Detayları!

Sağlık Bakanlığı 2018 Yılında 55 Bin Memur Alacak İşte Pozisyonları ve Detayları!

Sağlık Bakanlığı 2018 yılının başından sonuna kadar toplam 55 bin kişilik memur ve personel alımı yapacak. Peki detaylar nedir, hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak.

   2338 01.01.1970
 Sağlık Bakanlığı yıl içerisinde ülkemizde en çok atama yapan kurumlar arasında yer almakta olup ilgili atamalar Maliye Bakanlığının onayı ile gerçekleştirilmektedir. Bu sene de ciddi memur ve personel atamasını yapması beklenen Sağlık Bakanlığından konu hakkında önemli bir duyuru geldi.

Sağlık Bakanlığı cephesinden yapılan açıklama da 2018 yılının başından sonuna kadar toplam 55 bin memur ve personel alımı yapacağı duyuruldu. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak ve detaylar nedir?

HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPILACAK


Sağlık Bakanlığı 2018 yılında 55 bin memur alacak ve alımların hangi pozisyonlar için yapılacağı duyuruldu. İşin Olsa ekibi olarak tüm pozisyonları sizlerle paylaşıyoruz.
27 Bin - Ebe ve Tüm Sağlık Personelleri
9 Bin - Doktor
19 Bin - İşçi

Yukarıda verilmiş olan 27 bin ebe ve diğer sağlık personel pozisyonları ile 9 bin doktor kadrosunun alım yapılacağı zaten biliniyordu. Bundan hariç olarak Sağlık Bakanlığı geçen sene 10 bin taşeron işçi alacaktı fakat bu alımlar 2018 yılına aktarıldı, yine 2018 yılı içinde ayrı bir 9 bin kişilik işçi alımı hakkı daha verildi ve toplam 19 bin işçi alınacak.

Kaynak: www.isinolsa.com

SAĞLIK BAKANLIĞI İLANI YAYIMLANDIĞINDA İLK SEN ULAŞ!
Sosyal Medyada KpssRehber