Önlisans Mezunlarına POMEM Başvuru İmkanı Sağlandı!

Önlisans mezunu adaylar POMEM'e artık başvuru yapabiliyor. POMEM kapısı açıldı bilmeyen adaylar için İşin Olsa ekibi olarak tekrar duyuru yapıyoruz.

   11980 01.01.1970
 Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçları için her sene on binlerce polis alımı gerçekleştirilmektedir. Bilindiği üzere polis alımlarının genel olarak büyük bir bölümü Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kapsamında yapılmaktadır. POMEM'e bundan önce sadece üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden mezun lisans bölümü mezunu adaylar başvuru yapabilmekteydi.

Ancak ön lisans mezunu adayların yoğun rağbet göstermesi ve lisans mezunu adayların başvuru sayısını azaltmasından sonra devreye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu girdi ve gerekli talimatları verdiğini söyledi. Bu açıklamadan sonra ön lisans mezunu adaylar için müjdeli haber verildi.

ÖNLİSANS MEZUNLARI POMEM'E BAŞVURABİLİR Mİ?

POMEM'e bundan önce sadece lisans mezunu adaylar başvuru yapabilmekteydi ancak geçtiğimiz yaz aylarında yeni bir duyuru yapıldı ve önlisans mezunlarının da POMEM'e başvuru yapabileceği belirtildi. Buna göre ön lisans mezunları için POMEM kapısı açıldı. Ancak belirli şartlar altında alımlar yapılıyor.

POMEM ALIM DETAYLARI

POMEM'e yine lisans mezunları da başvurabiliyor ek olarak bu alımlara ön lisans için de kadro verilecek. Buna göre POMEM'e öğrenci alımlarında yayımlanan ilanda ki öğrenci sayısının %20'si önlisans mezunu ve kalan %80'i lisans mezunu olacak. 

Kaynak: www.isinolsa.com

POMEM İLANLARINDAN ANLIK HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Sosyal Medyada KpssRehber