CTE 2018 Yılı Alımlarında Yaş Şartı Esnetilecek Mi?

CTE 2018 Yılı Alımlarında Yaş Şartı Esnetilecek Mi?

Adalet Bakanlığı 2018 yılı içerisinde CTE'ye 15 bin personeli alımı kadrosunun içerisinde İKM alımı da yapacak. 2017 son atamasında 3 bin 500 İKM alımı yapılmıştı. CTE personel alımlarında KPSS adaylarının talepleri ve şartlar neler olacak?

   1950 15.05.2018
 Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü 15 bin personel alımı içerisinde büyük bir paya sahip olacak İKM alımı şartlarına ve adayların taleplerine değineceğiz. KPSS ve yaş şartında değişiklikler yapılacak mı?

15 bin personel alımı için Adalet Bakanlığı ve CTE alımı ilanının bir bölümünün çok yakın zamanda açıklanmasını bekliyoruz.

CTE personel alımı genel şartları nelerdir? Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekiyor, güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Ayrıca TCK’da yer alan cezai hükümler 2017 yılı CTE alımı ilanında aşağıdaki bağlantıda yer alıyor.

CTE, İnfaz ve Koruma Memuru alımları KPSS şartı! Son yapılan 3 bin 500 İKM alımında KPSS 2016'dan en az 70 alanlar başvuru yapabilecek. Daha önce 5 katı aday çağrılırken, ilanın yayımlanmasından sonr yapılan değişiklikle aday sayısı 10 katına çıkarılmıştı. Lise, önlisans ve lisans mezunlarının tamamında KPSS 70 puan şartı istenmektedir.

İKM alımları yaş şartı! İKM alımına son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. İlanın yayımlandığı yıl itibarıyla Ocak ayının 1'nci gününde 30 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. 2018 yılı itibarıyla 1 Ocak 1988'den sonra doğanlar başvuru yapabilecek.

İKM alımları askerlik şartı! Başvuru yapacakların askerliğini yapmış veya henüz askerlik çağına gelmemiş olması gerekiyor. Öte yandan muvazzaf olarak askerlik görevini yapanlar, erteleyenler ya da yeden olanla da İKM alımına başvuru yapabilmektedirler.

İKM alımları boy ve kilo şartı! İKM alımına başvuru yapacak erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm boy şartı aranıyor. Boy ve kilo endeksi olarak fark 13'ten fazla 17'den az olmaması gerekiyor.

İKM alımına başvuracak adayların talepleri! İKM alımına başvuru yapmak isteyen adaylar Devlet Memurluğuna girişte istenen 35 yaş şartın İKM alımı için de uygulanmasını istiyor. Ayrıca KPSS alımında tüm mezuniyetler için 70 puan şartında da esneklik yapılması talep ediliyor. Başvurular öncesinde adayların taleplerinin göz önüne alınmasını ümit ediyoruz. 

Kaynak: www.mymemur.com.tr

2018 CTE ALIMLARINA AN AN ULAŞMAK İÇİN TAKİPTE KALIN!
Sosyal Medyada KpssRehber