PTT 5 Bin Memur Alımında Hangi Konulardan Soru Gelecek?

PTT 5 Bin Memur Alımında Hangi Konulardan Soru Gelecek?

PTT 5 bin memur alımı için başvurular başladı. 5.000 personel alımı yapan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi, sınavda soracağı konular da belli oldu.

   988 15.05.2018
 Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 5 bin memur alımı Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanarak adaylardan başvuru alınmaya başlandı. PTT 5 bin alım için yapılacak başvurular sonrası adaylara yazılı sınav yapılacak. Adaylar 14 Mayıs tarihi itibari ile başvurularını yapabilecek, başvurular 18 Mayıs cuma günü tamamlanacak. Ayrıca adayların başvuru ücreti ödemesi gerekecek.

PTT SINAVINA KISA SÜREDE HAZIRLANABİLECEĞİNİZ PTT SINAV SETİ İÇİN TIKLAYINIZ


SINAV KONULARI;


Adayların postacı, gişe ve büro görevlisi, tekniker, uzman yardımcısı mühendis ve avukat unvanları için Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularını cevaplandırmaları gerekli olacak. Genel Kültür- Genel Yetenek Sınav konuları ise şöyle; sözel akıl yürütme, Türkçe paragraf, dil bilgisi, yazım kuralları, ölçme bilgisi, sayısal mantıksal akıl yürütme, tarih, Türkiye coğrafyası, temel yurttaşlık bilgisi, genel kültürel ve güncel sosyo ekonomik konular adaylara yöneltilecek. Ayrıca adayların başvuru yapacakları unvanlar için mesleki alan konuları bulunuyor.

Mesleki ve diğer konu başlıkları için tıklayın

Kaynak: www.isinolsa.com

Sosyal Medyada KpssRehber