PTT 5000 Personel Alımı İçin Hangi Branşlar ve Mezuniyet Bölümleri İçin Yapılacak 2018

PTT 5000 Personel Alımı İçin Hangi Branşlar ve Mezuniyet Bölümleri İçin Yapılacak 2018

PTT 2018 yılı 5000 personel alımı ilanı Mayıs ayı itibarıyla yayımlanacağı açıklanmasının ardından adaylar merakla yeni personel alımlarını bekliyor. PTT 5 bin personel alımını hangi branşlara ve mezuniyet bölümlerine yapılacak?

   7658 03.05.2018
 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından 2018 yılı PTT personel alımı açıklamasının ardından gözler PTT'ye çevrildi. 2017 yılı 500 ve bin 750 personel alımının tamamlanmış diğer alımlar Danıştay tarafından iptal edilmişti.

2018 yılı PTT personel alımı kapsamında da 5 bin kontenjanın açıklanmasının ardından başvurulara dair çalışmaların Mayıs ayı içerisinde tamamlanacağı açıklanmıştı. 

PTT personel alımları hangi branşlar için yapılacak? PTT'ye lisans mezunu gişe ve büro görevlisi alımı ile önlisans mezunu dağıtıcı alımları yapılmaktadır. Önlisans ve lisans mezunu PTT personel alımları gişe ve büro görevlisi ile dağıtıcı alımları olmak üzere 2 farklı kategoride yapılacaktır.

PTT gişe ve büro görevlisi alımı mezuniyet bölümleri; iktisadi ve idari bilimler programları, iktisadi programlar, ekonomi, iktisat, iş idaresi ve iktisat, işletme-ekonomi / işletme-iktisat gibi bölümler olmak üzere toplamda 80 üniversite lisans bölümünden başvuru yapılabilmektedir.

PTT dağıtıcı alımı mezuniyet bölümleri; posta hizmetleri, lojistik yönetimi, uluslararası lojistik, kargo / kargo hizmetleri, uluslararası taşımacılık yönetimi, uluslararası taşımacılık ve lojistik, lojistik bölümleri olmak üzere sadece 7 önlisans bölümü başvuru yapabilmektedir.

Gişe ve büro görevlisi alımı mezuniyet bölümleri tam listesi için TIKLAYINIZ. Dağıtıcı alımı mezuniyet bölümleri tam listesi için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

PTT HABERLERİNE ANLIK ULAŞMAK İÇİN TAKİPTE KALIN!
Sosyal Medyada KpssRehber