2018 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SÖZLÜ MÜLAKAT SINAV YERLERİNİN İLAN TARİHİ

2018 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SÖZLÜ MÜLAKAT SINAV YERLERİNİN İLAN TARİHİ

20 bin sözleşmeli öğretmen alımında sözlü mülakat sınav yerleri 16 Mart Cuma günü ilan edilecektir.

   4312 09.03.2018
 Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları 2 Mart Cuma günü MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün internet başvuru ekran sayfasını açmasıyla birlikte başlamış oldu. Sözleşmeli öğretmen atama takvimi de açıklanmış oldu. Adayların başvuruları bir haftalık süre (2-8 Mart) içerisinde tamamlanacak ve sonrasında sözlü mülakat safhasına geçilecek. Öğretmen adaylarının sözlü mülakat yerleri henüz belli olmadı. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sözlü mülakat sınav yerleri 16 Mart Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

SÖZLÜ MÜLAKATTA BİLMENİZ GEREKENLER

Sözlü mülakat sınav yerlerinin açıklanmasının ardından adaylar bu sınav merkezlerinde mülakat sınavına tabi tutulacaklar. Sözlü mülakat sınavları ise 14 Nisan 2018 ile 8 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğretmen atama adayları sözlü mülakat sınavlarına giriş merkezi için tercihlerini de başvuru esnasında yapacaklar ve en fazla 5 sınav merkezi yeri tercih edebileceklerdir.

Mülakat sınavına giren adaylar için bir de bu sınavlara itiraz süreci olacaktır ki kılavuzda bununla ilgili herhangi bir tarih belirtilmemiştir. Sözlü mülakat sınavlarının sonuçları ve sonrasında bu sonuçlara ilişkin süreçler ile atama ile ilgili diğer hususlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha sonra duyurulacaktır. Atama bekleyen öğretmen adayları süreçleri Milli Eğitim Bakanlığının http://meb.gov.tr ile http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden takip edebilecekler

Kaynak: www.kamuajans.com

SÖZLÜ MÜLAKATTA BİLMENİZ GEREKENLER
Sosyal Medyada KpssRehber