20 Bin Sözleşmeli Öğretmen alımında son başvuru 8 MART!

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen alımında son başvuru 8 MART!

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı tercihleri yarın sona erecek. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 2 Mart’ta başlayan başvurular 8 Mart 2018 tarihinde sona eriyor.

   2004 07.03.2018
 Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığının 2018 yılı personel alımı kapsamında yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 2 Mart’ta başlayan başvurular 8 Mart 2018 tarihinde sona erecek.

MEB, 20 bin öğretmen atamasına başvuru yapabilmek için Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır), 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekiyor.


ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA ÇIKMIŞ VE ÇIKABİLECEK SORULARIN TAM LİSTESİ!


KPSS şartı başvuru kılavuzunda 2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) itibarıyla en az 50 puan almış olmak şeklinde yer alıyor. Mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak gerekiyor.

Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak gerekiyor.

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yüksek öğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak gerekiyor. Başvuru kılavuzu için 
TIKLAYINIZ. 20 Bin sözleşmeli öğretmen başvuru sayfası için TIKLAYINIZ.

 BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen alımı için başvuru yapacak olan adaylar başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr web adreslerinden sınav merkezi etrcihlerinden en fazla 5 tercih yaparak başvurularını yapacaklardır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacak.),

Mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak,

Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak,


ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA ÇIKMIŞ VE ÇIKABİLECEK SORULARIN TAM LİSTESİ!


Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yüksek öğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,

2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121 - KPSSP120) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak,

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla bir yıl bekleme süresini tamamlamış olmak.

ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA ÇIKMIŞ VE ÇIKABİLECEK SORULARIN TAM LİSTESİ!

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen ataması duyurusu yayımlandı. Uzun bir süredir atama bekleyen öğretmenlerin merakla beklediği ilan sonunda yayımlanmış oldu. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan sözleşmeli öğretmen atama ve başvuru duyurusu ile öğretmen alımı kontenjanları da belirlenmiş oldu.Öğretmen ataması kontenjanları içerisinde en çok kontenjan sınıf öğretmenliğine verildi.

Kılavuzda yer alan tablodaki bilgilere göre 3.806 sınıf öğretmeni, 2.002 İngilizce, 1.676 okul öncesi, 1.453 ilköğretim matematik öğretmeni, 1.907 din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, 1.095 fen bilimleri öğretmeni atanacak.Öğretmen alımı başvuru kılavuzu, başvuru şartlarını da barındırıyor. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, mezun olunan üniversite bölümü, MEB öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak, 2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında ilgili puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmak gibi genel şartlar aranacak.2018 Mart öğretmen ataması başvuruları 2 Mart ile 8 Mart 2018 tarihleri arasında alınacak.


Ön Başvuru Alınması, Sözlü Sınav Merkezlerinin İlanı ve Sınav Merkezi Tercihlerinin Alınmasından sonra 16 Mart’ta sözlü sınav yerleri açıklanacak. Mülakat tarihleri 14 Nisan ve 8 Mayıs 2018 tarih aralığı olarak belirtildi. MEB öğretmen ataması kılavuzu ve kontenjanları için

Kaynak: www.mymemur.com.tr

ÖĞRETMEN MÜLAKATLARINDA ÇIKMIŞ VE ÇIKABİLECEK SORULARIN TAM LİSTESİ!
Sosyal Medyada KpssRehber