ÖSYM Bu Çileye Bir Son Verdi

ÖSYM Bu Çileye Bir Son Verdi

ÖSYM'den binlerce adayı sevindiren haber geldi. Artık ÖSYM sınavlarına ev anahtarı ve otobüs kartı ile girilebilecek. İşte konuya ilişkin merak edilen detaylar...

   3443 09.01.2018
 ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlara giren binlerce adayı sevindiren müjdeli haber geldi. Artık ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınavlara ev anahtarı ve otobüs kartı ile girilebilecek. Peki 2018 yılında gerçekleştirilecek ÖSYM sınavlarında değişen başka uygulamalar olacak mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Prof. Dr. Mahmut Özer, başkanlığında kurumun işleyişi ve kamuoyundaki algısını olumlu yönde etkileyecek önemli çalışmalara imza atamaya başlıyor. Bu amaçla ÖSYM Yönetim Kurulu'nda bir çalışma grubu oluşturuldu. Bu çalışama grubunun ilk hedefi ise ölçme ve değerlendirme süreçlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi olacak. ÖSYM bunun için ise ilk önce mevcut sınav süreçlerinin iyileştirilmesini hedefliyor.

ÖSYM, mevcut sınav süreçlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için yeni yılda bazı adımlar atmayı planlıyor. Bu kapsamda daha önceki yıllarda uygulanan katı kurallarda esnemeye gidilecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bu yıl gerçekleştirilecek sınavlarda ev anahtarı, otobüs kartı gibi eşyaları yanına almasına izin verecek.

Bilindiği üzere daha önceki yıllarda gerçekleştirilen sınavlarda adaylar su şişesi dışında hiçbir şey ile sınava giremiyordu. Ev anahtarı ve otobüs kartının da sınava alınmaması sınava yalnız gelen adaylarda büyük mağduriyet yaratıyordu. Yeni uygulamanın ÖSYM sınavlarına giren bütün adaylar tarafından memnuniyetle karşılanması bekleniyor.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

ÖSYM HABERLERİNDEN ANLIK HABERDAR OLMAK İÇİN TAKİPTE KALIN!
Sosyal Medyada KpssRehber