2018 KPSS’YE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

2018 KPSS sınavına Kimler Başvuru Yapacak, Kimler Başvuru yapamayacak? Başvuru şartları ve diğer bilgiler haberimizde…

   5256 05.12.2017
 İşte sorular ve kılavuzda yer alan açıklamalar

MEZUN OLACAKLAR DA BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?


2.1. Sınava, ortaöğretim okullarından, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ortaöğretim / ön lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

2018 KPSS BAŞVURULARDAN ÖNCE LİSANS MEZUNU OLANLAR BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

2018-KPSS Lisans sınavına başvurular öncesinde bir lisans diploması almaya hak kazanan adaylar, 2018-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Sınavına başvuramazlar.

BAŞVURULARDAN ÖNCE ÖNLİSANS MEZUNU OLANLAR LİSE DÜZEYİNDEN BAŞVURABİLİR Mİ?

2018-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a son başvuru tarihi itibariyle ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar, ortaöğretim düzeyinde sınava girmek için başvuramazlar.

2018 KPSS LİSANSA BAŞVURAN ADAY KPSS ÖNLİSANS/LİSE’YE BAŞVURABİLİR Mİ?

Bir adayın hem 2018-KPSS Lisans’a hem de 2018-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans’a katılması mümkün değildir. 2018-KPSS Lisans Sınavına başvurmuş adayların 2018-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınavına da başvuru yapmaları mümkün olmayacak, bu adayların 2018-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Sınavına başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir.

2018 KPSS KİMLER BAŞVURU MERKEZİNE GİDECEK?

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar ile sistemde mevcut eğitim bilgisinde düzeltme/değişiklik olan adaylar başvuru işlemlerini bir başvuru merkezinden yapacaklardır.

Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraflar geçerli fotoğraftır.

2018 KPSS SINAV ÜCRETİNİ ÖDEMEYEN BAŞVURMAMIŞ SAYILACAK

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için KPSS son başvuru günü mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için KPSS son başvuru günü saat 23.59’da sona erecektir. Sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacaktır

Bir önceki yazımız olan 2017/2 KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır? Tercih Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak? başlıklı makalemizde 2017/2 KPSS, 2017/2 kpss tercihleri ve kpss tercihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaynak: www.kariyermemur.com.tr

KPSS HABERLERİNDEN AN AN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM DİYORSAN TAKİPTE KAL!
Sosyal Medyada KpssRehber