İsmet Yılmaz’dan Kritik Açıklama!

İsmet Yılmaz’dan Kritik Açıklama!

Mecliste söz alan milli eğitim bakanı İsmet Yılmaz her öğrenci ve öğretmeni ilgilendiren açıklamalarda bulundu. İşte İsmet Yılmaz'ın konuşması..

   3135 05.12.2017
 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ülkemizde yüksek öğretime erişim ve yüksek öğretim okullaşma oranında hedefe ulaşılmıştır." dedi. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş'ın Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüşmek üzere, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler başkanlığında toplandı. Yılmaz, toplantının başında yaptığı sunumda teklifteki düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Teklifin eğitim, kültür ve spora dair maddeler içerdiğini anlatan Yılmaz, her alanda ilerleme için eğitim konusundaki çalışma ve düzenlemelerin önemine işaret etti. Yılmaz, şöyle konuştu: "Ülkemizde yüksek öğretime erişim ve yüksek öğretim okullaşma oranında hedefe ulaşılmıştır. Bugün itibariyle 112 devlet, 67'si vakıf üniversitesi ve 5'i de vakıf meslek yüksekokulu olmak üzere toplam 184 yüksek öğretim kurumumuz mevcut olup, öğrenci sayımız da 7 milyon 764 bine ulaşmıştır. Bu 184 üniversiteye; Milli Savunma Üniversitesini ve Türk-Japon Üniversitesini de eklersek 186 olur. Yükseköğretim sistemimizde son 10 yılda yaşanan bu büyüme sürecinin bundan sonraki aşaması, nitelik ve kalite bakımından da büyümedir." Bu kapsamda yapılan çalışmaları da anlatan Yılmaz, yeni üniversite kurulmasını desteklediklerini, bunun rekabete, istihdama ve yeni bilgilerin üretilmesine vesile olacağını düşündüklerini belirtti. Yılmaz, teklifle Yunus Emre Vakfı yönetim yapısında değişikliğe gidildiğini, bu şekilde vakfın karar alma süreçlerinin hızlanacağını, kamu kurumlarıyla işbirliğinin de kolaylaşacağını ifade etti.

Kaynak: ogretmenlersitesi.com

ÖĞRETMEN HABERLERİNE AN AN ULAŞMAK İÇİN TAKİPTE KALIN!
Sosyal Medyada KpssRehber