Memur Adayları Sabırsızlıkla Bekliyor KPSS Tercihleri Açıklandı Mı?

Memur Adayları Sabırsızlıkla Bekliyor KPSS Tercihleri Açıklandı Mı?

23 Kasım'da sona eren KPSS tercihlerinin ne zaman başlayacağı öğretmenler tarafından oldukça merak ediliyor.

   2060 02.12.2017
 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 yılı itibariyle 14 Kasım 2017 tarihinde alınan KPSS tercihleri 23 Kasım 2017 tarihi itibariyle sona erdi. Tercih işlemlerinin bitmesinin ardından memur adayları gözünü KPSS yerleştirmelerine çevirdi. Peki 2017/2 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Toplamda 2 bin 38 kişilik kadro için başvuruları toplayan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2017/2 tercih sonuçları için değerlendirmeyi sürdürüyor.


2017/2 KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Ortaokul, Lise, Ön Lisans, Lisans mezunları 14 Kasım - 23 Kasım tarihleri arasında KPSS 2017/2 tercih işlemleri yaptı. Toplamda 2 bin 38 kişilik kadro için başvuruları toplayan ÖSYM, KPSS 2017/2 tercih sonuçları için değerlendirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz atama döneminde sonuçların yaklaşık 3 hafta içerisinde açıklandığı düşünülürse, bu yıl sonuçların en geç 15 Aralık tarihine kadar açıklanabileceği öngörülmektedir. Bu durum, ÖSYM'nin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. ÖSYM, KPSS tercih sonuçları ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

ÖSYM TERCİH SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfası https://ais.osym.gov.tr/ üzerinden öğrenebileceklerdir.

Kaynak: HABER 7

TERCİHLER AÇIKLANDIĞINDA İLK SEN HABERDAR OL!
Sosyal Medyada KpssRehber