1200 Memur Alımına Nüfus Hizmetleri Mülakatsız Yapılacak!

Nüfus Müdürlüğüne ihdas edilen 1600 kişilik memur alımı kadrosunda 1200 VHKİ alımı yapılacağı bildirildi. Peki VHKİ kadrosuna alımlar nasıl yapılacak? VHKİ alımı ne zaman olacak? Detayları haberimizde...

   16695 23.11.2017
 Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne 1600 memur alımı için kadro Kasım ayının ik günlerde yayımlanan Resmi Gazete ile verilmişti.

TBMM'de görüşülen ve Genel Kurulun onayından geçtikten sonra 3 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 7039 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunda, Genel Müdürlüğe 1600 memur alımı için kadro ihdas edildi. Kadro ihdasının yapılmasının ardından Resmi Gazete'de yayımlanan tasarıda bu ihdasın dağılımı kamuoyuna duyuruldu.

Yapılan duyuru ile 9. dereceden Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosuna 1200 memur alımı yapılacağı bildirildi. Yapılacak bu alımın KPSS puanı ile olması bekleniyor.

Yürürlükte olan düzenleme göre Nüfus Hizmetleri Genel Müdürlüğüne VHKİ alımı merkezi atama ile yapılır. Daha önceki alımlarda da bu kadroya merkezi atama ile memur alımı olmuştu. Merkezi atama ile memur alımı yapılması, 1200 memur kadrosuna, KPSS puansıralamasına göre atama yapılacağı anlamına gelmektedir. Bunun için 1200 VHKİ kadrosuna mülakatsız alım yapılacak.

Ancak tüm kamu kurumlarına merkezi atama için 2017'de olduğu gibi 2018'de de az sayıda izin verildi. Hatta Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetlerine merkezi atama ile memur alımı için izin verilmedi. Ancak önümüzdeki günlerde, Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atama izninin özel bir yasa ile verilmesi beklenmektedir. Aksi taktirde ihdas edilen 1200 kişilik VHKİ alımı 2018'de yapılamayacak.

Kaynak: www.kpsscafe.com.tr

TÜM MEMUR ALIMLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Sosyal Medyada KpssRehber